Životní cíl

9. července 2018 v 23:13 | mispLife |  Téma týdne
Sice tento článek vychází poněkud pozdě, ale i tak jsem ho chtěla napsat, protoze téma ŽIVOTNÍ CÍL mi přijde opravdu zajímavé. Byla by škoda kdybych, tuto příležitost, říct svůj názor na toto téma, nevyužila.Každý z nás by měl mít stanovené určité priority, měl by mít ambice a životní cíl, za kterým by si měl jít přes všechny překážky, co mu život nastraží. Samozřejmě záleží na typu člověka, na jeho psychice a postoji k problemům.

Během života, každý několikrát změní názor na různé věci (na politiku, rodinu, jídlo, zájmy, lidi) a životní cíl by podle mě taky neměl být pořád stejný. My se přece nějak vyvíjíme. Postupně s věkem měníme názory, cíle a postoj. Život máme jenom jeden.

Životní cíl, ambice. Malé? Velké? Nebo zastánci střední cesty? Nikoho neodsuzuju. Každý má svůj názor (a to je dobře ☺), kdyby ne a všichni by jsme ho měli stejný, kde bysme pak byli?? Podle mě jsou moje ambice velké, ale zároveň si o sobě myslím, že jsem realista. Svoji budoucnost si představuju nablýskanou, ale zároveň vím, že nic není zadarmo.

Každý by měl mít nějaký cíl. Možná budu za tuto řečnickou otázku odsuzovaná, ale i přesto…. CO BY TO BYLO ZA ŽIVOT? Vždyť každý musí mít nějaký cíl. A to třeba i vstát z postele. Což je u mě samozřejmost (mít za cíl vstát kolem deváté - teď o prázdninách ☺).

Musím se přiznat, že jsem zastánce malých cílů. Protože kdybych šla za něčím opravdu velkým a nepodařilo by se mi to,bylo by to prd. A to nechci. Ale zárověň si pořád opakuji, že risk je zisk.Když se tak začtu do pár předešlých vět, tak koukám, že jsem trochu odbočila od ŽIVOTNÍHO cíle, ale tenhle článek píšu tak, jako bych si s vámi normálně povídala.
(Proto si můžete všimnout pár nedokončených myšlenek.)

Nechci vám vnucovat svůj názor, chci se o něj jen podělit. Nejsem žádný všeznalec a doufám, že tak ani nepůsobím, jen ráda diskutuji a doufám že ve vás vzbudím trochu zájem o sdílení vašich myšlenek a pocitů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama